| تاریخ ارسال: 1397/4/6 | 
فراخوان گرنت سرمایه اولیه: همکاری تحقیقاتی سوئیس با ایران و کشورهای جنوب آسیا

کشور سوئیس، گرنت سرمایه اولیه‌ (seed money) رابه منظور ایجاد و تقویت همکاری­های موجود با مؤسسات در کشورهایی که تاکنون همکاری تحقیقاتی نداشته اختصاص داده است.
دانشگاه علوم کاربردی زوریخ (Zurich University of Applied Sciences) از سوی وزارت آموزش، تحقیقات و نوآوری کشور سوئیس (SERI) به عنوان مسؤول برقراری همکاری تحقیقاتی دو جانبه با نهادهای تحقیقاتی در افغانستان، ایران، بنگلادش، بوتان، پاکستان، سریلانکا، مالدیو، نپال و هند نعیین شده است.
از آنجایی که هیچ همکاری پژوهشی قابل توجهی بین جامعه علمی سوئیس و همتایان آن در کشورهای جنوب آسیا به غیر از هند وجود ندارد، این گرنت برای تحریک ایجاد مشارکت در افغانستان، ایران، بنگلادش، بوتان، پاکستان، سریلانکا، مالدیو و نپال ارایه شده است.
 
موضوع مطالعات:  هر موضوع تحقیقاتی که به دنبال ارایه راه‌حل برای یکی از مشکلات در منطقه کشورهای عضو (به عنوان مثال در سوئیس و/ یا هر یک از هشت کشور مذکور) باشد؛ از جمله پروژه‌های تحقیقاتی در علوم اجتماعی، علوم انسانی،  تحقیقات بنیادین و تحقیقات کاربردی مورد حمایت قرار می­­گیرند. ارایه طرح از همه گروه‌های سنی و هر دو جنس استقبال می‌شود.
 
مهلت ارسال درخواست: 31 ژوئیه 2018 (9 مرداد 1397)
 
شرایط متقاضیان:  متقاضی اصلی (principle applicant) می‌بایست محقق شاغل در یکی از دانشگاه­های فدرال یا کانتون سوئیس، دانشگاه­های علوم کاربردی یا تربیت معلم، و یا یکی از مؤسسات تحقیقاتی عمومی باشد. محقق سوئیسی، متقاضی اصلی دریافت کننده این گرنت می­باشد.
همکار پژوهشی باید محقق وابسته به یکی از دانشگاه­ها یا موسسات تحقیقاتی از یکی از کشورهای ذکر شده در بالا باشد. محقق اصلی از ایران و سایر کشورهای جنوب آسیا می‌بایست هیأت علمی شاغل در دانشگاه‌ها و مؤسسات وابسته به وزارت علوم و تحقیقات فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با چندین سال تجربه تحقیقاتی (senior) در زمینه مطالعاتی مذکور باشد.
 
اعتبار گرنت: مبلغ گرنت، حداکثر بیست هزار فرانک سوئیس است که در دو مرحله 80٪ پس از امضای قرارداد و 20٪ پس از تصویب گزارش نهایی و ارایه صورت‌های مالی اعطا خواهد شد. در هنگام ارایه پروژه، بودجه‌بندی دقیق مورد نیاز است. هزینه‌های در نظر گرفته شده باید منطقی و مرتبط با فعالیت‌های تحقیقاتی پیشنهادی باشد. سهم هر یک از طرفین انتظار می‌رود به صورت نقدی و یا به صورت غیرمستقیم تبیین شود.
ارزیابی و انتخاب: طرح‌های دریافتی طبق معیارهای زیر مورد بررسی و انتخاب قرار می‌گیرند:
  • توسعه یک همکاری جدید یا یک همکاری قدیمی
  • شایستگی علمی (scientific merit) یا تأثیر پیامدهای قابل انتظار
  • پتانسیل همکاری‌های طولانی مدت و پیگیری فعالیت‌ها
  • اصالت و امکان‌پذیری فعالیت‌های پیش‌بینی شده
  • تجربه و مکمل بودن انستیتوهای همکار و متقاضیان اصلی از دو کشور
  • مشارکت همه همکاران شامل مشارکت‌های نقدی و غیرنقدی
 
جدول زمانی:
اعلام فراخوان: 9 می 2018 (19 اردیبهشت 1397)
مهلت ارسال درخواست: 31 ژوئیه 2018 (9 مرداد 1397)
ارزیابی و تصمیم گیری جهت اعطای گرنت: پایان سپتامبر 2018 (9 مهر 1397)
اعلام نتایج: دو هفته بعد از تصمیم‌گیری نهایی
آخرین مهلت شروع پروژه: پایان سال 2018
طول مدت اجرای پروژه: حداکثر 12 ماه
 
فرم ارسال طرح:  فرم ارسال طرح و اطلاعات بیشتر در خصوص این گرنت را در آدرس زیر قابل دسترس است. لازم به ذکر است درخواست­ها باید به Leading House جنوب آسیا و ایران (leadinghouse@zhaw.ch)  ارسال شود.
https://www.zhaw.ch/storage/hochschule/forschung/leadinghouse/Seed-Money-Grants-2018.docx
 
تماس: برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با میز سوئیس در دانشگاه اصفهان به نشانی:   http://iscoweb.iut.ac.ir/en/content/iut-swiss-desk
و یا دفتر همکاری‌های علمی ایران و سوئیس در دانشگاه علوم پزشکی تهران(irsw-leadinghouse@sina.tums.ac.ir)  و یا Leading House جنوب آسیا و ایران (leadinghouse@zhaw.ch)  تماس بگیرید. 
 


   
دفعات مشاهده: 3362 بار   |   دفعات چاپ: 582 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر