| تاریخ ارسال: 1397/6/7 | 

فراخوان حمایت مالی بنیاد ملی علوم سوئیس (SNSF) از طرح‌های پژوهشی 
 
بنیاد ملی علوم سوئیس با استفاده از برنامه تخصیص بودجه به طرح‌های پژوهشی، محققان را قادر می‌سازد تا به طور مستقل پروژه‌های تحقیقاتی را با موضوعات و اهداف مورد نظر خود به اجرا درآورند. محققان می‌توانند برای تأمین هزینه‌های تحقیق، حقوق کارکنان، همکاری‌های علمی، شبکه‌ها و ارتباطات برای دریافت گرنت اقدام کنند؛ اما حقوق خود را نمی‌توانند از این بودجه پوشش دهند.

دوره انجام طرح‌های پژوهشی از یک تا چهار سال و میزان گرنت حداقل ۵۰،۰۰۰ فرانک سوئیس می‌باشد. تمرکز محققان بر روی یک پروژه و برنامه‌ریزی برای یک دوره چهار ساله توصیه می‌شود.

 
شرایط الزامی:
درخواست‌هایی که دارای شرایط کلی و اختصاصی زیر باشند قابل ارسال هستند. اگر دو یا چند متقاضی به طور مشترک یک درخواست را ارایه می‌دهند، هر متقاضی باید به طور جداگانه واجد شرایط باشد.

 1. افرادی که تحقیقات علمی را در سوئیس و  یا در ارتباط نزدیک با سوئیس انجام می‌دهند واجد شرایط درخواست ارسال طرح می‌باشند. تحقیقات علمی می‌بایست در سوئیس و یا در ارتباط نزدیک با سوئیس انجام شود و متقاضی (محقق اصلی) می‌بایست به عنوان یک محقق در مؤسسات آموزش عالی یا مؤسسات تحقیقاتی خارج از بخش آموزش عالی که در سوئیس مستقر است و تأمین مالی آن به طور عمده طبق قوانین سوئیس انجام می گیرد، فعال باشد (اطلاعات بیشتر). عدم احراز شرط محقق اصلی (فردی از سوئیس) منجر به رد سریع طرح خواهد شد.

 2. متقاضیان باید چهار سال قبل از تاریخ ارسال درخواست، مدرک دکترای خود را دریافت کرده باشند (اطلاعات بیشتر)

 3. متقاضیان باید بتوانند پروژه‌های تحقیقاتی را تحت مسؤولیت خودشان انجام دهند و مشارکت قابل توجه در انجام آن داشته باشند. همچنین از نظر علمی و پرسنلی، همکاران تحقیق را هدایت کنند (اطلاعات بیشتر) .

 4. متقاضیان باید بتوانند نشان دهند که حداقل ۵۰٪ از زمان پروژه در مؤسسه تحقیقاتی واجد شرایط برای تأمین مالی پژوهش از SNSF مشغول به کار هستند (اطلاعات بیشتر) .

 5. متقاضیان باید بتوانند نشان دهند که زیرساخت‌های پژوهشی لازم در اختیار آنهاست.

 6. متقاضی نمی‌تواند هم‌زمان همکار طرح در پروژه مورد حمایت SNSF باشد.

 7. محققان ایرانی می‌توانند به عنوان شریک (project partner) در طرح‌های مشترک با سوئیس اقدام کنند.   

 

 • مهلت ارسال درخواست: ۱ اکتبر ۲۰۱۸ برابر با ۹ مهر  ۱۳۹۷ (تا ساعت 17:00 به وقت محلی سوئیس)
 • اطلاعات بیشتر در خصوص این فرصت را در اینجا ببینید.
 • سؤالات و توضیحات بیشتر را از طریق مکاتبه با آدرس‌های مندرج در ستون سمت راست این صفحه و نشانی div3@snf.ch برای پروپوزال‌های مربوط به پزشکی و بیولوژی بپرسید.
 • دفتر همکاری‌های علمی ایران و سوئیس در دانشگاه علوم پزشکی تهران (irsw-leadinghouse@sina.tums.ac.ir( نیز پاسخگوی سؤالات شما خواهد بود.
   

مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (NIMAD) با توجه به رسالت خود در ارتقای همکاری‌های بین‌المللی در حیطه پژوهش‌های سلامت، اقدام به انتشار اطلاعات فوق نموده و هرگونه توضیح بیشتر فقط و فقط از طریق مکاتبه الکترونیک با نشانی‌های مندرج در بالا قابل استعلام است؛ لذا مؤسسه از هرگونه پاسخگویی تلفنی/ الکترونیکی در این خصوص معذور است.   
دفعات مشاهده: 2285 بار   |   دفعات چاپ: 427 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر