| تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۶/۲۶ | 
دوره آموزشی رهبری و مدیریت دانشگاه (UNILEAD 2019) در آلمان

سرویس مبادله آکادمیک آلمان (DAAD) و دپارتمان آموزش مداوم و آموزش مدیریت (we.b) در دانشگاه Carl von Ossietzky  شهر اولدنبورگ در آلمان به طور مشترک برنامه آموزشی رهبری و مدیریت دانشگاهی(UNILEAD 2019)  را در شهر اولدنبورگ برگزار می‌کنند. این برنامه به جوانان مدیر در مؤسسات آموزش عالی در کشورهای در حال توسعه امکان مقابله موفقیت‌آمیز با چالش‌های هر روز را فراهم خواهد کرد. بدین‌منظور این برنامه شامل موضوعاتی مثل مدیریت پروژه، امور مالی و سرمایه‌گذاری و مدیریت منابع انسانی است.
 
UNILEAD  که در سال 2008 توسعه یافت، بخشی از برنامه DIES (گفتگو در مورد استراتژی‌های آموزش عالی نوآورانه است) می‌باشد. DIES از سال 2001 به طور مشترک توسط DAAD و HRK (کنفرانس رؤسای دانشگاه‌های آلمان) هماهنگ شده است. اطلاعات بیشتر در مورد برنامه DAAD DIES و دوره‌های آموزشی DIES را می‌توانید در اینجا پیدا کنید.

محتویات برنامه و متدولوژی

   
UNILEAD
بر سه حوزه کلیدی تمرکز دارد:
 
1- مدیریت پروژه (Project Management):  شامل دوره‌های مدیریت استراتژیک در پروژه‌ها، متدولوژی مدیریت پروژه و مدیریت ریسک
2- امور مالی و سرمایه‌گذاری (Finance and Investment): شامل استراتژی‌های عمومی تأمین مالی، اجرای برنامه‌های مالی، کنترل پرداخت و همچنین دانش و استفاده از ابزار و مفاهیم سرمایه‌گذاری
3- مدیریت منابع انسانی (Human Resource Management): شامل دوره‌هایی در زمینه ابزارهای توسعه مدیریت منابع انسانی، رهبری، مدیریت تعارضات و ارتباطات.
به منظور تکمیل این سه بخش، مباحث اضافی مانند مهارت‌های تیمی، کیفیت مدیریت و رهبری نیز در طول دوره آموزش داده خواهد شد. بنابراین، انتظار می‌رود که دانش و تجارب شخصی در یک گروه با تعداد تقریبی 25 شرکت کننده از مناطق مختلف جهان به اشتراک گذاشته شود. انگیزه شخصی بالا، تمایل به مشارکت فعالانه در مراحل آن‌لاین و حضوری و مهارت‌های زبان انگلیسی برای حضور موفقیت‌آمیز در دوره ضروری است.

برنامه زمانی:

   
UNILEAD
 با استفاده از یک رویکرد یادگیری ترکیبی در دو فاز در فضای حضوری در دانشگاه اولدنبورگ، آلمان طراحی شده است و فاز آن‌لاین هدایت شده توسط دو مربی برگزار خواهد شد.
 • فاز آن‌لاین اول (بین ژانویه تا فوریه 2019): قبل از اولین مرحله حضوری، یک دوره آن‌لاین در حدود 8 هفته برنامه‌ریزی شده است که در آن از شرکت کنندگان خواسته می‌شود موضوعات مطالعه را بخوانند و بر روی مقالات کوتاه کار کنند. این مقالات به معنای توصیف شرکت کننده از تجربه در مؤسسه محل کار خود و شناسایی مشکلات و همچنین موانع می‌باشد.
 • فاز حضوری اول ( 17 فوریه تا 9 مارچ 2019): فاز حضوری اول در دانشگاه اولدنبورگ آلمان برگزار می‌شود. در طول این سه هفته  تمرکز دوره بر مدیریت پروژه و امور مالی و سرمایه‌گذاری خواهد بود. علاوه بر این برنامه های عملی برای هر یک از شرکت کنندگان تنظیم می‌گردد.
 • فاز آن‌لاین دوم  (بین مارچ 2019 تا سپتامبر 2019): در این مرحله شرکت کنندگان مهارت‌های به دست آمده در UNILEAD را در پروژه‌های دانشگاهی خودشان اعمال می‌کنند. در این دوره تحت نظارت مربیان UNILEAD هستند.
 • فاز حضوری دوم ( 8 تا 21 سپتامبر 2019) : در نهایت، در طی یک مرحله حضوری دو هفته‌ای از آخرین فاز در دانشگاه اولدنبورگ آلمان، فرصتی برای انعکاس پروژه های فردی هر شرکت کننده و بحث در مورد مراحل بعدی آن فراهم خواهد شد. تمرکز این دوره بر مدیریت منابع انسانی خواهد بود.
از آنجایی که فازهای دوره در ارتباط نزدیک با هم می باشند، انتظار می­رود که شرکت کنندگان در هر چهار فاز شرکت کنند. یک بیانیه نوشته شده که تایید تعهد برای حضور در تمامی بخش های برنامه را دارد از شرایط پذیرش در دوره است.

مشخصات شرکت کنندگان:

    
UNILEAD
مدیران آموزش عالی از کشورهای در حال توسعه را هدف قرار می‌دهد. دو معیار اصلی آن عبارتند از:
   
1- داشتن ۲ الی ۴ سال سابقه مدیریت دانشگاهی در یکی از زمینه‌های بخش‌های مرکزی دانشگاه (برنامه‌ریزی، مدیریت کیفیت، منابع انسانی، آموزش مداوم و غیره)، بخش مدیریت برای پروژه‌های اصلاحات دانشگاهی و مدیریت واحد یا برنامه‌های توسعه منابع انسانی.
2- داشتن تسلط به زبان انگلیسی (صحبت کردن و نوشتن) ضروری هستند. مصاحبه تلفنی با متقاضیان برای تضمین مهارت مورد نیاز انجام خواهد گرفت.

معیارهای دیگر عبارتند از:
 • متقاضیان می‌بایست مدیران جوان دانشگاهی بین 30 تا 40 سال باشند.
 • متقاضیان می‌بایست حداقل مدرک کارشناسی ارشد را داشته باشند.
 • ارایه تجربه بین‌المللی یک ویژگی مثبت در نظر گرفته می‌شود.
   
متقاضیان از مؤسسات آموزش عالی کشورهای زیر واجد شرایط درخواست می‌باشند:
 • جنوب شرقی آسیا: کامبوج، اندونزی، لائوس، مالزی، میانمار، فیلیپین، تایلند و ویتنام.
 • کشورهای جنوب صحرای آفریقا: بوتسوانا، بوروندی، کامرون، اتیوپی، گامبیا، غنا، کنیا، لسوتو، لیبریا، مالاوی، موریس، نیجریه، رواندا، سیرالئون، آفریقای جنوبی، سودان، سوازیلند، تانزانیا، اوگاندا، زامبیا و زیمبابوه.
 • آمریکای لاتین: آرژانتین، بلیز، بولیوی، کلمبیا، کاستاریکا، کوبا، جمهوری دومینیکن، اکوادور، السالوادور، گواتمالا، هندوراس، مکزیک، نیکاراگوئه، پاناما، پاراگوئه و پرو.
 • خاورمیانه و آفریقای شمالی: الجزایر، مصر، ایران، اردن، لبنان، مراکش، فلسطین و تونس.
     
فرآیند درخواست: متقاضیان می‌بایست از طریق فرم درخواست آنلاین در
وب سایت UNILEAD  اقدام کنند.

مهلت ارسال درخواست: 9 اکتبر 2018 ساعت  11:59 (17 مهر 1397)

اطلاعات و مستندات لازم برای درخواست: 

 • فرم درخواست آنلاین به همراه پروپوزال پیشنهادی (انتظار می‌رود متقاضیان بر روی یک پروژه practice-oriented change که در حال انجام یا طراحی برای اجرا در دانشگاه محل کار خود و منطبق بر اهداف استراتژیک دانشگاه باشند کار کنند)
 • نامه انگیزه شرکت در دوره با تاریخ و امضا - به صورت فایل PDF از طریق فرم درخواست آنلاین ارسال گردد.     
 • توصیه­نامه از مدیریت دانشگاه (رئیس یا معاونین دانشگاه) دارای تاریخ و امضا که در آن مدارک تحصیلی و توانایی­‌های مدیریتی و پتانسیل­‌های متقاضی به طور خلاصه شرح داده شده است- به صورت فایل PDF از طریق فرم درخواست آنلاین ارسال گردد.
 • مدرک تسلط به زبان انگلیسی (مانند TOEFL، مدرک کمبریج)- به صورت فایل PDF از طریق فرم درخواست آنلاین ارسال گردد.
کمیته انتخابی متشکل از کارشناسان ارشد مدیریت آموزش عالی و کارکنان DAAD در آغاز ماه نوامبر 2018 جلسه‌­ای جهت انتخاب متقاضیان خواهند داشت. شرکت کنندگان منتخب در ابتدای ماه دسامبر 2018 از نتایج مطلع خواهند شد.

حمایت مالی:

   
در مراحل حضوری شرکت کنندگان مهمان دانشگاه اولدنبورگ خواهند بود. هزینه­‌های زیر تأمین می­شود:
 • هزینه دوره UNILEAD معادل 5500 یورو.
 • هزینه سفر: هزینه رفت و برگشت به آلمان و سفر زمینی رفت و برگشت به شهر اولدنبورگ با توجه به حداکثر نرخ بازپرداخت بسته به کشور مبدأ. از شرکت کنندگان تقاضا می­‌شود که سفر را خودشان برنامه‌­ریزی کرده و پس از ورود به اولدنبورگ، پول نقد به آنها پرداخت می­‌شود.
 • هزینه اقامت و پذیرایی‌­های مشترک  در دو مرحله حضوری در آلمان.
 • کمک هزینه جزئی شامل هزینه‌­های امرار معاش در مراحل حضوری در آلمان (طبق مقررات DAAD).
 • هزینه بیمه درمانی در مراحل حضوری.

کمک هزینه از سوی دانشگاه و مؤسسه مبدا

    
انتظار می‌­رود مؤسسات مبدأ در پرداخت بخشی از هزینه‌­های دوره شامل 300 یورو کمک کنند.
علاوه بر این، هزینه حمل و نقل محلی در کشورهای مبدا شرکت کنندگان، هزینه­‌های ویزا و هزینه‌­های اضافی برای اقامت در آلمان و هزینه‌­های اضافی پرواز باید توسط شرکت کنندگان و/ یا مؤسسه مبدأ تامین شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با نشانی زیر تماس بگیرید:
Ms Christine Vajna
 
Carl von Ossietzky University of Oldenburg 
Dept. of Continuing Education and Education Management (we.b) 
26111 Oldenburg
Germany
   
Fax: +49 (0)441 798 4741 
www.unilead.uni-oldenburg.de
بروشور به زبان انگلیسی

مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران (NIMAD) با توجه به رسالت خود در ارتقای همکاری‌های بین‌المللی در حیطه پژوهش‌های سلامت، اقدام به انتشار اطلاعات فوق نموده و هرگونه توضیح بیشتر فقط و فقط از طریق مکاتبه الکترونیک با نشانی‌های مندرج در بالا قابل استعلام است؛ لذا مؤسسه از هرگونه پاسخگویی تلفنی/ الکترونیکی در این خصوص معذور است.


   
دفعات مشاهده: 1195 بار   |   دفعات چاپ: 86 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر