کارگاه  پیشرفته مرور سیستماتیک، متاآنالیز و کاربردهای GRADE*  در تدوین راهنماهای بالینی

  

این کارگاه به معرفی موضوعات پیشرفته در ترکیب شواهد و توسعه راهنماهای بالینی شامل روش‌های مدرنی چون متاآنالیز شبکه‌ای و GRADE می‌پردازد. محتوای کارگاه شامل ترکیبی از سخنرانی‌های تعاملی (interactive)، بحث‌‌های گروهی و تمرین‌های رایانه‌ای و عملی است.

اساتید مدعو: دکتر بهنام صادقی‌راد و خانم Rebecca L. Morgan از دپارتمان اپیدمیولوژی و آمار حیاتی دانشگاه McMaster کانادا               

موضوعاتی که در این کارگاه به آنها پرداخته خواهد شد: راهکارهای متنوع ترکیب شواهد (از جمله مرور سیستماتیک و متاآنالیز)؛ ارزیابی خطر سوگیری در مطالعات کارآزمایی بالینی و مطالعات مشاهده‌­ای تحلیلی؛ پیش‌فرض­‌ها و مفاهیم کلیدی متاآنالیز و متاآنالیز شبکه درمان؛  ناهمگونی مفهمومی و ناهمگونی آماری در متاآنالیز متعارف و متاآنالیز شبکه درمان، تحلیل زیرگروه‌ها و اعتبار آن؛  کاربرد GRADE و ارزیابی اعتبار شواهد در مرور ساختاریافته و تصمیم‌سازی بالینی؛ تمرین عملی با نرم‌افزارهای STATA و GRADEpro GDT. برای کسب اطلاعات بیشتر به فایل معرفی کارگاه مراجعه کنید.

مخاطبان: محققان و متخصصان علوم بالینی، اپیدمیولوژی، آمار حیاتی و سیاستگذاران علاقه‌مند به متاآنالیز، متاآنالیز شبکه درمان و توسعه راهنماهای بالینی با استفاده از روش GRADE

زمان: ۲۱ لغایت ۲۳ آذرماه ۱۳۹۵ (دو روز اول از ساعت ۸:۰۰ لغایت ۱۷:۰۰ و روز سوم تا ساعت ۱۵:۰۰)

ظرفیت: ظرفیت کارگاه ۳۰ نفر است.

هزینه شرکت در کارگاه: ۳ میلیون ریال  (تخفیف برای دانشجویان دکترا: ۲ میلیون ریال)

شرایط شرکت کنندگان: 

  • متقاضیان می‌بایست فرم ثبت‌نام (شامل یک صفحه سؤال پژوهش) را تکمیل نموده و در مهلت مقرر به آدرس NimadIran@gmail.com ارسال نمایند. بدیهی است فرم‌هایی که به طور کامل تکمیل نشده باشند یا طی مهلت مقرر ارسال نشوند، مورد ارزیابی قرار نمی‌گیرند.
  • متقاضیان می‌بایست با مفاهیم مرور سیستماتیک (شامل طراحی سؤال مطالعه، جستجوی منابع و انتخاب معیارهای ورود / خروج مطالعات در مطالعات مرور سیستماتیک) و مفاهیم آماری رایج (شامل فاصله اطمینان و آزمون فرضیه) آشنا باشند.
  • با توجه به برگزاری کارگاه به زبان انگلیسی، متقاضیان شرکت در این کارگاه می‌بایست تسلط کافی به درک مطلب و مکالمه به زبان انگلیسی داشته باشند.
  • آشنایی با نرم‌افزار STATA الزامی است و آشنایی با نرم افزار RevMan توصیه می‌شود.
  • در صورتی که تعداد متقاضیان واجد شرایط بیش از ظرفیت کارگاه باشد، اولویت با افرادی است که زودتر ثبت‌نام کرده‌اند.
  • به همراه آوردن رایانه شخصی در جلسه کارگاه الزامی است.
  • برگزیدگان از طریق نامه الکترونیک و تلفن تا تاریخ نهم آذرماه مطلع خواهند شد. عدم دریافت نامه الکترونیک و تماس تلفنی به معنای عدم انتخاب متقاضی است.

مهلت ثبت‌نام: یکشنبه ۲۳ آبان‌ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۵ بعدازظهر.

گواهی شرکت: شرکت‌کنندگانی که سه روز کامل کارگاه شرکت داشته باشند، گواهی شرکت در کارگاه که به امضای رئیس مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران و اساتید کارگاه رسیده است، دریافت خواهند کرد.

مکان کارگاه: تهران- جزئیات آن متعاقبا اعلام می‌شود.

  

فایل معرفی کارگاه: از اینجا دانلود کنید.

فایل فرم ثبت‌نام: از اینجا دانلود کنید.

    

چنانچه مطالب مربوط به این کارگاه را به دقت مطالعه نموده‌اید ولی سؤالی دارید که پاسخ آن در این مطالب نیامده است با ارسال ای میل به آدرس NimadIran@gmail.com آن را مطرح کنید تا در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود. از پاسخگویی تلفنی برای شرکت در کارگاه‌ها معذوریم.

* Grading of Recommendations, Assessment, Development and Evaluation   
کلیدواژه ها: کارگاه مرور سیستماتیک | متاآنالیز |

دفعات مشاهده: 5361 بار   |   دفعات چاپ: 653 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر