کارگاه تحلیل قدرت آماری (Analysis of Statistical Power)

  

این کارگاه یک روزه با معرفی «اندازه‌ی اثر» (effect size( و «تفسیر اثر» (interpreting effectآغاز و با تئوری محاسبه قدرت آماری )statistical power( تا ظهر ادامه دارد. جلسه بعدازظهر با تمرین عملی روش‌های محاسبه قدرت آماری با نرم‌افزار STATA ادامه می‌یابد. شرکت‌کنندگان در طول این کارگاه محاسبه قدرت (power calculation( برای انواع مطالعات اپیدمیولوژیک متداول و مطالعات بالینی را تمرین می‌کنند.

استاد مدعو: دکتر سعید شهراز، استادیار دانشگاه Tufts آمریکا                  

اهداف آموزشی کارگاه: انتظار می‌رود همه شرکت‌کنندگان محاسبه حجم نمونه مناسب برای هر مطالعه را فراگرفته و پیام مهم این کارگاه مبنی بر اهمیت نداشتن مقدار p برای محاسبه و گزارش‌دهی را عمیقا درک کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر به فایل معرفی کارگاه مراجعه کنید.

مخاطبان: اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی، محققان پسادکترا، فارغ‌التحصیلان با مدرک فوق لیسانس یا دکترای تخصصی در رشته‌های اپیدمیولوژی، بهداشت عمومی، آمار حیاتی و دکترای تخصصی در سایر رشته‌های مرتبط

 زمان:  کارگاه اول، دوشنبه اول آذرماه ۱۳۹۵ (از ساعت ۸:۰۰ لغایت ۱۷:۰۰)

        کارگاه دوم، سه‌شنبه دوم آذرماه ۱۳۹۵ (از ساعت ۸:۰۰ لغایت ۱۷:۰۰)

ظرفیت: ظرفیت هر کارگاه ۲۲ نفر است.

هزینه شرکت در کارگاه: ۱۰۰ هزار تومان (تخفیف برای دانشجویان دکترا: ۷۰ هزار تومان)

شرایط شرکت کنندگان: 

  • متقاضیان می‌بایست فرم ثبت‌نام آن‌لاین را در مهلت مقرر تکمیل نمایند. بدیهی است فرم‌هایی که به طور کامل تکمیل نشده باشند یا طی مهلت مقرر ارسال نشوند، مورد ارزیابی قرار نمی‌گیرند.
  • متقاضیان می‌بایست دانش مقدماتی تحلیل کمی و سابقه کار با نرم‌افزار آماری STATA را داشته باشند.
  • در صورتی که تعداد متقاضیان واجد شرایط بیش از ظرفیت کارگاه باشد، اولویت با افرادی است که زودتر ثبت‌نام کرده‌اند.
  • در هنگام تعیین روز شرکت در کارگاه دقت بفرمایید؛ چرا که بعد از انتخاب متقاضیان، جابه‌جایی روز امکان‌پذیر نخواهد بود.
  • فرم ثبت‌نام آن‌لاین در محیط فرم‌های گوگل و بسیار ساده طراحی شده است. تکمیل این فرم به جی‌میل و یا هر نام کاربری دیگری نیاز ندارد. بنابراین چنانچه در تکمیل آن با مشکل مواجه شدید از فردی آشنا به امور رایانه کمک بخواهید.
  • برگزیدگان از طریق نامه الکترونیک و تلفن تا روز دوشنبه ۲۴ آبان‌ماه مطلع خواهند شد. عدم دریافت نامه الکترونیک و تماس تلفنی به معنای عدم انتخاب متقاضی است.

مهلت ثبت‌نام: سه‌شنبه ۱۸ آبان‌ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۵ بعدازظهر.

گواهی شرکت: شرکت‌کنندگانی که در تمامی ساعات کارگاه شرکت داشته باشند، گواهی شرکت در کارگاه که به امضای مقام مسؤول مؤسسه بین‌المللی سفیر، رئیس مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران و استاد کارگاه رسیده است، دریافت خواهند کرد.

مکان کارگاه: تهران- جزئیات آن متعاقبا اعلام می‌شود.

  

فایل معرفی کارگاه: از اینجا دانلود کنید.

ثبت‌نام آن‌لاین: اینجا کلیک کنید.

  

چنانچه مطالب مربوط به این کارگاه را به دقت مطالعه نموده‌اید ولی سؤالی دارید که پاسخ آن در این مطالب نیامده است با ارسال ای میل به آدرس NimadIran@gmail.com آن را مطرح کنید تا در اسرع وقت به شما پاسخ داده شود. از پاسخگویی تلفنی برای شرکت در کارگاه‌ها معذوریم.   
دفعات مشاهده: 2977 بار   |   دفعات چاپ: 683 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر