| تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ | 

افتتاح محل جدید موسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی ایران

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش وبدا موسسه ملی توسعه علوم پزشکی صبح امروز توسط دکتر هاشمی وزیر بهداشت به طور رسمی افتتاح شد.

این موسسه با هدف ایجاد یک نهاد عالی رتبه علمی جهت راهبری، مدیریت، حمایت و توسعه تحقیقات علوم پزشکی در کشور تاسیس شده است که شامل آموزش، توسعه، نوآوری و فناوری در علوم پزشکی است.

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در حاشیه مراسم افتتاح رسمی این موسسه و در نشست با اعضای موسسه نیماد گفت: ریشه موسسات علمی ما باید به قدری قوی باشد که با تغییر سلایق، مشکلی در روند کار آنها ایجاد نشود؛ باید اقبال در نزد محققان در حوزه علوم پزشکی و گروه‌های آموزشی نسبت به این موسسات افزایش یابد که این مسئله مستلزم جدیت و توجه پژوهشگران در جهت توسعه آموزش و پژوهش است.

وزیر بهداشت با تاکید بر صیانت از سلامت مردم به عنوان یکی از منافع ملی با استفاده از خدمات موسسات پژوهشی خاطرنشان کرد: توجه پژوهشگران به فعالیت های تحقیقاتی باعث افزایش کیفیت دانشگاه ها و ارتقای عزت کشور می شود؛ عملکرد موسساتی مانند نیماد به افزایش کیفیت برون‌داد دانشگاهی و ارتقاء عزت کشور کمک می‌کند و موجب صیانت بهتر از سلامت مردم می‌شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: تاسیس مجموعه‌های مختلف زحمت چندانی ندارد اما ایجاد ارزش افزوده برای این مجموعه های نوپا و قرار دادن آنها در مسیر رشد و نیز در امان نگه داشتن آنها از آسیب‌ها، نیازمند برنامه‌ریزی و مراقبت است.

منبع خبر: پایگاه خبری- اطلاع رسانی وبدا   
دفعات مشاهده: 1510 بار   |   دفعات چاپ: 550 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر